Belgin Benek

Belgin Benek

Kurucu Ortak

Belgin Benek kimdir?

2001 yılında Anadolu Üniversitesi İletişim Bilimleri Fakültesi, Eğitim İletişimi ve Planlaması bölümünü bitirerek iş dünyasına adımını atan Belgin Benek, ilk iş deneyimine İpbüken Danışmanlık (şimdiki Yalın Enstitü Derneği) bünyesinde Dünya Bankası ile ortak yürütülen “Nakliye ve Gümrük Yönetimi” projesiyle başladı.

Sonrasında sosyal sorumluluk projeleri yürüten bir ajansta Tetrapak, Eczacıbaşı İpek Kağıt ve İpragaz firmalarına hizmet veren Benek, 2005 yılında Realty World Türkiye’de Kurumsal İletişim ve Franchise Müdürü olarak kariyerine devam etti. Belgin Benek, iletişim ve pazarlama konusunda uzmanlığının yanı sıra yetişkin eğitimcisi olarak da mesleki yetkinliğe sahiptir.

Yurt içi ve yurt dışı çalışmalarla hakim olduğu alanları sürekli geliştiren Belgin Benek bu konularla ilgili iki kez Japonya’ya gidip Toyota üretim sistemindeki yalın bakış açısını incelemiş ve 2010 yılında Hilmi Işıkören ile birlikte kurdukları Işıkören Danışmanlık bünyesindeki emlak programlarına uyarlamıştır. 2017 yılı başından itibaren üniversitelerde iletişim üzerine konuşmalar yapmaya devam etmektedir.

Biyografi

2001 yılında Anadolu Üniversitesi İletişim Bilimleri Fakültesi, Eğitim İletişimi ve Planlaması bölümünü bitirerek iş dünyasına adımını atan Belgin Benek, ilk iş deneyimine İpbüken Danışmanlık (şimdiki Yalın Enstitü Derneği) bünyesinde Dünya Bankası ile ortak yürütülen “Nakliye ve Gümrük Yönetimi” projesiyle başladı.

Sonrasında sosyal sorumuluk projeleri yürüten bir ajansta Tetrapak, Eczacıbaşı İpek Kağıt ve İpragaz firmalarına hizmet veren Benek, 2005 yılında Realty World Türkiye’de Kurumsal İletişim ve Franchise Müdürü olarak kariyerine devam etti. Burada Hilmi Işıkören ile tanışarak emlak/franchising ve bayi yönetimi konularında bilgi birikimini derinleştirmeye başlayan Belgin Benek, 2005-2009 yılları arasında birçok franchise ofis sahibi ve danışmanına eğitimler vererek, organizasyonlar düzenledi.

Belgin Benek, 2010 yılında kendi danışmanlık şirketini iletişim, pazarlama ve markalaşma konusunda uzman Hilmi Işıkören ile birlikte kurdu. Japonya’da incelediği Toyota üretim sistemindeki yalın bakış açısını markalaşma, danışmanlık ve eğitim programlarına uyarladı.

Hilmi Işıkören’in 2016’da yayınlanan ilk kitabı “10 Numara Motivasyon” kitabının editörlüğünü de üstelenen Benek www.10numaramotivasyon.com’da sektörel ve sinema yazıları yazmaktadır.

2018 yılında Benek, bölgesinde liderliği hedefleyen emlak ofisleri için 36 saatlik Türkiye’nin en kapsamlı eğitim programı ‘Emlakta Lider Geliştirme Programı’ adlı eğitimini ortağı Belgin Benek ile tasarladı. Bu eğitim programının inşaat ofisleri satış ofisleri versiyonunu da 24 saatlik bir program olarak tasarlayan Belgin Benek ve Hilmi Işıkören bu alan da da Türkiye’nin en kapsamlı proje satış ofisi eğitim programını oluşturdu.

Şubat 2012’de Türkiye’nin ilk online emlak seminerlerini yapan Işıkören Danışmanlık kurucu ortaklarından Belgin Benek tam 8 yıl sonra 2020’de yine bir Şubat ayında Türkiye’nin ilk ‘Online Emlak Akademi’sini ortağı Hilmi Işıkören ile birlikte açtı.

Belgin Benek, sektör ayrımı yapmaksızın işinde başarılı olmak isteyen şirketleri, kurumları ve hatta bireyleri farklılaştırarak öne çıkarmak amacıyla danışmanlık, eğitim ve seminerler vermeye devam etmektedir.

0