Hilmi Işıkören

Hilmi Işıkören

Kurucu Ortak

Hilmi Işıkören kimdir?

Hilmi Işıkören 1988’de üniversiteden mezun olduktan sonra franchising sistemini öğrenmek için Amerika’ya giden ilk Türklerden biridir. Türkiye’ye döndükten sonra önce gıda sektöründe uluslararası bir markanın sonra da bilişim sektöründe ulusal bir markanın franchising sistemini oluşturdu.

1997 – 2005 yılları arasında uluslararası gayrimenkul markaları RE/MAX Türkiye’de Franchise Müdürlüğü,  Century 21 Türkiye’de ise Genel Müdürlük yaptıktan sonra ortaklarıyla birlikte Realty World’ü Türkiye’ye getirdi. Kurucu ortağı ve Genel Müdürü olduğu markayı 50 franchise ofise getirdikten iki sene sonra ana lisansörlük haklarını 2007 yılında Garanti Koza inşaat şirketine sattı. 2007 – 2010 yılları arasında markanın Genel Müdürlüğünü yürüttü ve 2010’da kendi danışmanlık şirketini 2005’den beri birlikte çalıştığı Belgin Benek ile kurdu.

23 yıllık deneyimiyle her yıl binden fazla kişiye eğitim ve şirketlere danışmanlık veren Hilmi Işıkören, 10 Numara Motivasyon kitabı ve Motivasyon Kartları adıyla bilinen iş ve hayata dair ilham veren, yol gösterici paylaşımlarıyla da tanınmakta, 2013 yılından beri üniversite, şirket ve kurumlar için başarı üzerine motivasyon konuşmaları yapmaya devam etmektedir.

Biyografi

1988 yılında Marmara Üniversitesinden mezun olduktan sonra franchising sistemini öğrenmek amacıyla Amerika’ya giden Hilmi Işıkören, döndüğünde gıda sektöründeki bir dünya markasının Türkiye merkezinde franchise direktörü olarak profesyonel yaşantısına başladı. Türkiye’nin ilk teknoloji marketinin markalaşma ve yaygınlaşma çalışmalarının içinde yer alarak markayı 3 yıl içerisinde 100 franchise mağazayla ülkenin en yaygın zinciri haline getirdi.

1997 – 2010 yılında arasında üç uluslararası gayrimenkul markasında (RE/MAX Türkiye – Century 21 Türkiye – Realty World Türkiye) direktörlük, kurucu ortaklık ve genel müdürlük yapan Hilmi Işıkören, 2010 yılında kendi danışmanlık şirketini iletişim, pazarlama ve markalaşma konusunda uzman Belgin Benek ile birlikte kurdu. Sektör ayrımı yapmaksızın işinde başarılı olmak isteyen şirketleri, kurumları ve hatta bireyleri farklılaştırarak öne çıkarmak amacıyla danışmanlık, eğitim ve seminerler veren Işıkören ayrıca başarı üzerine ülke çapında gerçekleştirdiği ve yaygınlaştırdığı farklı ve etkileyici motivasyon konuşmalarıyla tanınmakta, blog ve köşe yazarlığı yapmaktadır.

Hilmi Işıkören’in ilk kitabı “10 Numara Motivasyon” 29 Eylül 2016’da raflardaki yerini aldı. Çalışandan patrona herkes için ilham kaynağı olan kitap, sadece iş dünyasıyla sınırlı kalmayarak, herkesin hayatına dokunan, kişisel gelişimi destekleyici bir yol haritasını da içeriyor. Kitabın yazar gelirini, korunmaya muhtaç çocuklara kucak açan “Koruncuk Vakfı”na bağışlayan Hilmi Işıkören, sonraki kitaplarında da bunu sürdürmeyi hedefliyor.

2018 yılında Işıkören, bölgesinde liderliği hedefleyen emlak ofisleri için 36 saatlik Türkiye’nin en kapsamlı eğitim programı ‘Emlakta Lider Geliştirme Programı’ adlı eğitimini ortağı Belgin Benek ile tasarladı. Bu eğitim programının inşaat ofisleri satış ofisleri versiyonunu da 24 saatlik bir program olarak tasarlayan Hilmi Işıkören ve Belgin Benek bu alan da da Türkiye’nin en kapsamlı proje satış ofisi eğitim programını oluşturdu.

Şubat 2012’de Türkiye’nin ilk online emlak seminerlerini yapan Işıkören Danışmanlık kurucu ortakları Hilmi Işıkören ve Belgin Benek tam 8 yıl sonra 2020’de yine bir Şubat ayında Türkiye’nin ilk ‘Online Emlak Akademi’sini açtı.

Hilmi Işıkören, sektör ayrımı yapmaksızın işinde başarılı olmak isteyen şirketleri, kurumları ve hatta bireyleri farklılaştırarak öne çıkarmak amacıyla danışmanlık, eğitim ve seminerler vermeye devam etmektedir.

1990 – 1994     Baskin Robbins Türkiye – Franchise Müdürü

1994 – 1997     Escortland Türkiye – Franchise Müdürü

1997 – 2001     Re/max Türkiye – Franchise Direktörü

2001 – 2005   Century 21 Türkiye – Genel Müdür

2005 – 2010   Realty World Türkiye – Kurucu Ortak / Genel Müdür

2008 – 2012   Boğaziçi Üniversitesi Yaşam Boyu Eğitim Merkezi Gayrimenkul Danışmanlığı Sertifika Programı’nın Kurucusu ve Eğitmeni

2010 –.  Işıkören Danışmanlık – Kurucu Ortak

2012 –   Türkiye’nin ilk online emlak seminerlerinin kurucusu ve eğitmeni

2013 –   Başarı ve Motivasyon konuşmacısı

2016 –   Yazar (10 Numara Motivasyon kitabı)

2018 –   Emlakta Lider Geliştirme Programı’nın kurucusu ve eğitmeni

2020 –  Türkiye’nin ilk ‘Online Emlak Akademi’sinin kurucusu ve eğitmeni

0