Belgin BİLGİÇ

Belgin Bilgiç

Yük.Mimar (İTÜ)

İTÜ Mimarlık Fakültesi’nden mezun olduktan sonra aynı üniversitede Yüksek Lisansını tamamlamıştır. Anadolu Bankası’nda eksper olarak başlayan iş hayatına Emlak Bankası’nda Toplu Konut Kredileri Müdürü unvanı ile devam etmiştir. Emlak Bankası’nın Ziraat Bankası ile birleşmesi sonucunda mevcut görevine devam etmiş, daha sonra da yatay geçişle Emlak GYO Genel Müdür Yardımcılığı’na getirilmiştir.

Emlak Konut GYO’da, Ar-Ge, Etüd Planlama ve Satış Pazarlamadan sorumlu Genel Müdür Yardımcılığı görevini sürdürmüştür. Bu görevinden ayrıldıktan sonra, Revak&BLB Yatırım Danışmanlık A.Ş’nin ortağı ve Genel Müdürü olmuştur.

SPK Gayrimenkul Değerleme Uzmanlık Belgesi ve Appraisal Institute tarafından verilen Değerleme Uzmanlık Sertifikalarını almıştır.

Kültür Üniversitesi Mimarlık Fakültesi’nde Tasarım Ekonomisi, Yeni Yüzyıl Üniversitesi Mimarlık Fakültesi’nde de Şantiye Yönetimi, Gayrimenkul Değerleme ve Mimari Proje derslerini yedi yıl süre ile yarı zamanlı Öğretim Üyesi olarak vermiştir. Doğa Yatırım A.Ş.nin Yönetim Kurulu Üyesi olarak şirketin sektörel çalışmalarına 6 yıl süre katkı sağlamıştır. Bilgiç, Gayrimenkul Değerleme, Şerefiyelendirme ve Pazarlama konularında eğitim ve danışmanlık hizmetleri vermektedir.

Değerleme Uzmanları Birliği, GYODER, Mimarlar Odası üyesi ve Gayrimenkul İnşaat İşbirliği Platformu (GİİP) Kurucu Üyesidir.

0